استفاده از پنل ایمیل در ایمیل مارکتینگ

راه های مؤثر بسیاری برای استفاده از وب سایت ها برای بازاریابی در اینترنت وجود دارد. ولی امروزه ارسال ایمیل و داشتن یک پنل ایمیل مطمئن، باعث بهبود روند پیشرفت در ایمیل مارکتینگ شده است.و اطلاع رسانی قوانین ایمیل، امری مهم در این راستا است.چرا که اسپم شدن ایمیل های پنل ایمیل شما تاثیر منفی در ایمیل مارکتینگ خواهد داشت.
قوانین اسپم معمولاً به ارسال ایمیل تجاری درخواست نشده مربوط است. در صورتی که پست الکترونیکی درخواست شده باشد، عموماً اسپم شناخته نخواهد شد. همچنین اگر ایمیل تجاری نباشد نیز عموماً اسپم محسوب نمی گردد.

اگر ایمیل درخواست شده باشد یا اجازه دریافت یافته باشد، اسپم نیست. دو نوع توافق وجود دارد : صریح و ضمنی. رضایت صریح جایی است که کسی به شما مستقیماً اجازه ارسال ایمیل می دهد. نمونه های رضایت صریح زمانی است که مثلاً فرد ایمیلش را در فرمی در وب سایت شما برای دریافت اطلاعات بیشتر می نویسد یا ایمیلی در پاسخ به یک آگهی طبقه بندی شده برای شما ارسال می نماید و آدرس ایمیل خود را به پنل ایمیل شما اضافه می کند. رضایت ضمنی وقتی دیده می شود که کسی کاری انجام می دهد که می توان اجازه را از آن استنتاج نمود.نمونه ای از رضایت ضمنی این است که کسی یک url در صفحه همگانی شما می نویسد یا از دیگر سرویس های رایگان که شما ارائه می دهید، بهره می گیرد. سرانجام، اینکه رضایت ضمنی برای اضافه شدن به پنل ایمیل شما وجود دارد، سوالی واقعی است که باید بر اساس تمام ویژگی های یک موقعیت خاص پاسخ داده شود. نظر شما به عنوان یک متهم به ارسال اسپم نظری نمی باشد که مهم است. نظر مهم، نظر ISP شما و یا مقامات محلی خواهد بود که تصمیم می گیرند که آیا از پنل ایمیل تان هرزنامه ارسال نموده اید یا خیر.   هنگامی که شخصی فرمی را پر می کند یا یک سرویس رایگان را می پذیرد، به طور کلی به عنوان "جمع آوری"  تلقی می شود. به این معنا که آن ها پذیرفته اند تا از شما ایمیلی دریافت کنند. هنگامی که از واژه "انتخاب کردن" استفاده می کنیم، به همان مفهوم «رضایت» و یا «اجازه»، اشاره می کنیم. نمونه ای دیگر از جمع آوری و پذیرش، فهرست های پست الکترونیکی است. چنین فهرست ایمیل هایی به تعداد محدود در سطح اینترنت وجود دارد. اگر طراح لیست و سرویس هاستینگ (میزبانی وب) اجازه دهند، ارسال تبلیغات در ایمیل مارکتینگ به فهرست مشروع خواهد بود. کسانی که عضو لیست هستند پذیرفته اند که با دریافت ایمیل های تجاری در ایمیل مارکتینگ  از طریق فهرست مشکلی ندارند.
اگر متهم به ارسال اسپم شوید، باید مدارکی دال بر قانونی بودن جمع آوری ایمیل ارائه دهید. ایمیلی که از پنل ایمیل  فرستاده اید نیز باید از طریق روش جمع آوریتان بوده باشد وگرنه متهم به ارسال اسپم خواهید شد.
بنابراین، نتیجه این که پست الکترونیکی و استفاده از پنل ایمیل ابزاری جهت یافتن سرنخ ها یا مشتریان جدید نمی باشد که ابزای است که تنها می تواند به همراه برخی دیگر منابع در ایمیل مارکتینگ به کار رود که ازطریق آن یک روش جمع آوری ایمیل برای پنل ایمیل انجام پذیرد. هرچند که خرید سی دی با میلیون ها آدرس ایمیل و فرستادن تبلیغاتتان به آنها، اغوا کننده است اما این کار را نکنید. با انجام این عمل، شما اسپم ارسال نموده اید.